Vrh "H" - narozen 10/1/2016

2016-06-01: květen

již v dubnu odešel do nového milujícího domova Mike (Hey, Hey, My, My), má zde mimo nového pánička a paničky také dětského kamaráda Antona.

Začátkem května pak do nového domova odjel Handsome Devil, který nyní dělá společnost nejen paní Michaele, ale i svému staršímu bratrovi z předešlého vrhu, červenému Guinnessovi.

Goldy, Hilda, Faith a Princess v půlce května absolvovali prezentační výstavu ve Slavkově u Brna.

Fotky

2016-04-04: 12 týdnů

Tento víkend jsme využili sluníčka a teplého počasí k venkovní procházce.

Pro naše koťátka to byla první zkušenost venku a na vodítku. Dev a Hilda zkoušeli i šplh po stromě.

Ven nás doprovodila i máma Faith.

Fotky

2016-03-28: 11 týdnů

Naše zvídavost nezná mezí, jak ukazuje Hilda při zkoumání nákupní tašky.

Super je i houpání na houpačce, tedy Hilda si z ní snaží spíše udělat průlezku. Tahle malá čertice je všude první a svým sourozencům jde příkladem. Její kočkování se sourozenci nebere konce. I když už jsme velicí, stále jsme maminčiny dětičky...

A občas jsme tak unaveni, že usneme přímo na zemi na koberci, jen kdyby páneček nefotil, ruší, jak říká pohled Goldy.

Fotky

Videa

2016-03-21: 10 týdnů

Tento týden jsme absolvovali první očkování, dle fotek by to mohlo vypadá, že jsme nebyli tedy tak aktivní, ovšem opak je pravdou.

Naše hrátky jsou již natolik rychlé, že většinou zmizíme ze záběru a tak většina možností nás vyfotit přijde když odpočíváme, třeba v houpacím křesle nebo na sedačce, která nám již začíná být trošku malá.

Fotky

Videa

2016-03-13: 9 týdnů

I v devíti týdnech nám stále chutná mlíčko od maminky, objevujeme vysoká místa, velmi se nám líbí na topení či za oknem.

Jen tak ležet v pelíšku? To je pořádná nuda, jak dává vědět Hilda svým zíváním. Raději si hrajeme třeba s různými mávátky, které nám však vydrží jen omezenou dobu.

Občas uděláme zábavnou pózu pro pánečka - jako Hilda a Hey, Hey, My, My. A trénujeme skoky z výšek i skoky daleké - Handsome Devil a Goldy.

Fotky

Videa

2016-03-06: 8 týdnů

Fotky

Videa

2016-02-28: 7 týdnů

jsme velmi mrštní, máme dlouhou výdrž a naše hry už připomínají boj dospělých koček.

Z ničeho nemáme strach, objevujeme různé hračky - mávátka, koulodráhu, šustící tunel a samozřejmě šplhadla a škrabadla. Přesto si stále myslíme, že nejlepší hračkou je mámin ocas, jak je vidět z našeho videa.

Tento vrh je spojení všech linií s kterými jsme začínali a je zajímavé vidět, jak se podoba předků v našich prccích projevuje. Třeba Hey, Hey, My, My - má mnoho společného s dědečkem Iziboyem, Handsome Devil je zase podobou po naší Princess a jejím synovi Cortezovi

Nejvíce pozornosti ovšem poutá hnědě želvovinová Hilda, není to jen jejím zbarvením, tahle slečna je všude první, téměř každou neplechu vymyslí. Jako například číhat na sourozence z největšího odpočívadla hlavou dolů...

Fotky

Videa

2016-02-21: Slavíme 6 týdnů

Dnes slavíme šest týdnů života, dokážeme vymýšlet různé vylomeniny - jako například Goldy, která si ustlala v brusli, Hilda zase osedlala robotický vysavač.

Spíme už kdekoliv, kde je nám příjemně, většinou na sedačce, v porodnici již příliš mnoho času netrávíme. Už i u jídla se chováme spořádaně, uvítáme každý svou misku (růžová - Hilda; oranžová - Goldy; modrá - Hey, Hey, My, My; zelená - Handsome Devil).

Některým z nás se už barví oči na žluto. A naše hry? Ty už nejsou jen na pár minut nebo k smíchu, měníme se v malé, mrštné šelmy plné energie, síly.

Na posledních dvou dábelských fotkách tohoto týdne je Handsome Devil, vidím v něm mnoho podoby s tátou Cortezem.

Fotky

Videa

2016-02-14: Je nám 5 týdnů

Naše koťátka udělala za další týden velký pokrok, všechna už jedí pevnou stravu, ačkoliv mléko od maminky jim stále velmi chutná. Všechna už se také naučila chodit na záchůdek.

A i když občas vypadají trošku nemotorně, jejich hry, boje, skoky je zábavné sledovat.

Fotky

Videa

2016-02-07: Jsou nám 4 týdny

Dnes jsou našim koťátkům 4 týdny. Už je nic nezastaví a stále častěji utíkají z bezpečí porodnice, prozkoumávat všechna zakoutí obydlí které s námi sdílí a maminka Faith už z toho začíná být trošku nervozní, stále ještě by je všechny měla pohromadě u sebe. Nastěstí stačí pár minut hry a už jim opět padají hlavičky únavou.

Je zábavné sledovat, že jsou tu v podstatě dvě skupinky. Průbojnější holky, obvykle je Goldy (Heart of Gold) všude první, je sice nejmenší, ale je nejvíce vidět a kluci, kteří čekají až jim holky prošlapou cestičku. Vyjímkou je miska s jídlem, tam je prostě jasným králem Hey, Hey, My, My, největší kotě jaké jsme kdy měli.

Nicméně všechna čtyři koťata se zdají být velmi kontaktní a vyhledávají naši společnost. Při příchodu domů jsou všechna spořádaně u maminky, ale jakmile nás uvidí, okamžitě, velmi neodbytně, opouštějí maminku a utíkají k nám nechat se hladit.

Fotky

Videa

Matka vrhu Otec vrhu
Faith de CesarisFaith de Cesaris Cortez the Killer de CesarisCortez the Killer de Cesaris
Koťata ve vrhu
De Cesaris Hey, Hey, My, MyHey, Hey, My, My
EMS - BUR n (hnědý)
kocour
Rodokmen
paní Elisabeth / Vídeň (Rakousko)
Handsome DevilDe Cesaris Handsome Devil
EMS - BUR n (hnědý)
kocour
Rodokmen
paní Michaela / Stuttgart (Německo)
De Cesaris HildaHilda
EMS - BUR f (hnědě želvovinová)
kočka
Rodokmen
zůstává ve stanici
Heart of GoldDe Cesaris Heart of Gold
EMS - BUR n (hnědá)
kočka
Rodokmen
zůstává ve stanici
Zpět